http://lovepowerman.com

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan 2010 | Kategori: GÜNDEMDEN

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN 23 NİSAN MESAJI:

BUGÜN CUMHURİYET İDEALLERİNE HER ZAMANKİNDEN YAKINIZ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan 1920 tarihinde Meclis’in açılmasıyla, millet egemenliğine dayanan demokrasi ve cumhuriyetin temellerinin atıldığını belirterek “İşte bu milli egemenlik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğunun en açık ifadesidir. Ne mutlu ki bugün, birbirini tamamlayan temel nitelikleriyle artık kurumsallaşmış ve kökleşmiş olan Cumhuriyet’imizin kuruluş ideallerine her zamankinden daha yakınız” dedi.
Başbakan Erdoğan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, 23 Nisan ile birlikte milletin, siyasi rejimin aslî ve tayin edici aktörü haline geldiğini bildirdi. TBMM’nin dünyada bir benzeri daha olmayan istiklal mücadelesinin, bu en büyük ve en anlamlı milli mutabakatının içinde doğduğunu, milli egemenliğin de en somut tecellisi olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, “Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclis üstünlüğünü temel ilke olarak benimsemiş, Milli Mücadelenin zor şartlarında dahi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiştir” dedi.

-“BUGÜN CUMHURİYET’İMİZİN İDEALLERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKINIZ”-

Başbakan Erdoğan milletin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığının, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme yolunda verilen istikbal mücadelesinin en güçlü ilham kaynağı olduğunu belirtti. Erdoğan, “Ne mutlu ki bugün, birbirini tamamlayan temel nitelikleriyle artık kurumsallaşmış ve kökleşmiş olan Cumhuriyet’imizin kuruluş ideallerine her zamankinden daha yakınız. Bu başarı her şeyden önce aziz milletimizin ve onun değişim iradesini hayata geçiren, tarihi reformlara, cesur kararlara imza atan Yüce Meclisimizindir. Bugün aynı milli mutabakatla milletçe, 90. açılış yıldönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, daha da güçlenen Cumhuriyet’imizle, geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi.

-“23 NİSAN ATATÜRK’ÜN GÜÇLÜ SESİ”-

23 Nisan Milli Egemenlik bayramının, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısı olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, “Bu çağrıda, bu bayramı çocuklara armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü sesi vardır. İnanıyorum ki, bütün çocuklarımız bu çağrıdaki ruh ve şuurla geleceğin müreffeh Türkiye’sini inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir” dedi.
Erdoğan, bu umutla, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini dilediğini, bu bayram vesilesiyle dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen bütün çocukları sevgiyle selamladığını bildirdi.Yorum Yapın